Eesti English
Polski

Estońskie filmy na 23. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE

13.11.2015

W ramach 23. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE odbędzie się Przegląd Kina Estońskiego. Będzie to kolejna edycja istniejącej w ramach Camerimage od wielu lat inicjatywy przybliżania uczestnikom festiwalu ciekawych europejskich filmów, które bardzo często omijają kina, jednakże mają do zaoferowania wiele bogactw. W ramach wydarzenia zaprezentowanych zostanie pięć filmów. Dodatkowo, w ramach Przeglądu Kina Państw Basenu Morza Bałtyckiego zostanie zaprezentowany szósty film.

Filmy należące do kinematografii estońskiej, geograficznie i historycznie bliskiej Polsce, powstają już od ponad stu lat i zdobywały wiele znaczących międzynarodowych nagród i wyróżnień, niemniej jednak pozostają relatywnie nieznane z perspektywy współczesnego widza. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na ukazanie obecnego oblicza estońskiego kina, tworzonego przez twórców świadomych najnowszych narzędzi filmowych oraz panujących na świecie trendów. Przegląd Kina Estońskiego to nie tylko możliwość obejrzenia ciekawych produkcji z tego zakątka świata, ale także doskonała okazja do poznania historii, mentalności i problemów tego kraju.

W ramach Przeglądu wyświetlone zostaną:
– Jesienny bal, reż. Veiko Õunpuu
– Kuszenie świętego Tõnu, reż. Veiko Õunpuu
– Mandarynki, reż. Zaza Urushadze
– Na skrzyżowaniu wiatrów, reż. Martti Helde
– Nasza klasa, reż. Ilmar Raag
– 1944, reż. Elmo Nüganen (w ramach Przeglądu Kina Państw Basenu Morza Bałtyckiego)
1944

Szczegóły
Start:
14 listopada, godz. 08:00
Koniec:
21 listopada, godz. 19:00

Strona internetowa:
Miejsce
Multikino
Marszałka Focha 48
Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie 85-070 Polska
 

TopBack

© Ambasada Estonii w Warszawie Karwińska 1, 02 - 639 Warszawa, Polska tel. (48 22) 88 11 810, e-mail: Embassy.Warsaw@mfa.ee