Eesti English
Polski

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2011 W WARSZAWIE

24.09.2011 - 29.09.2011

Dziesiątki języków – tysiące możliwości!
10 lat EDJ

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 2011 Ambasada Estonii organizuje 3 pokazowe lekcje języka estońskiego od podstaw pt. „Esimene tund”:

27 września w Szkole Językow Obcych Uniwersytetu Warszawskiego, adres: Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa, o godz. 9.45 oraz 10.30,

28 września w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Praga Południe, adres: Meissnera 5, Warszawa, o godz. 13.00.

Ambasada Estonii organizuje także prezentację pt. „Witajcie w Estonii – prezentacja kraju, kultury i jego mieszkańców”:

29 września w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy, Filia: „Przystanek Książka”, adres: Grójecka 42, Warszawa, o godz. 16.00.

Wszystkie zajęcia w ramach EDJ są bezpłatne; obowiązuje jedynie wcześniejsza rejestracja internetowa poprzez stronę: http://www.edj.waw.pl/ .

W tym roku Europa świętuje swoje bogactwo językowe już po raz dziesiąty! Europejski Dzień Języków ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku to festiwal językowej różnorodności i okazja, żeby przekonać się, że nauka języków obcych może być świetną zabawą i fascynującą przygodą. Tegoroczne obchody potrwają aż sześć dni, a w programie znajdą się lekcje pokazowe języków obcych, filmy europejskie, warsztaty teatralne, językowe zabawy dla najmłodszych, gra miejska dla młodzieży i zajęcia językowe dla osób 50+. Jednym słowem – każdy znajdzie coś dla siebie.

Języki w grze! sobota 24 września

Warszawa już po raz drugi stanie się terenem emocjonującej rozgrywki. Zespoły graczy będą musiały dowieść, że potrafią porozumieć się w niemal każdym języku, dobrze się przy tym bawiąc. A grać będą o wysoką stawkę - kursy językowe ufundowane przez europejskie instytuty kultury.

Maluchy w krainie wielu kultur niedziela 25 września

Mali warszawiacy mówią nie tylko po polsku – znają też wietnamski, języki afrykańskie, czeczeński i wiele innych. W inspirujących pomieszczeniach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej chętnie podzielą się tymi umiejętnościami ze swoimi rówieśnikami. Podczas wspólnej zabawy pod okiem animatorów będą poznawać różnorodność języków i kultur. W tym czasie rodzice będą mieli okazję porozmawiać z ekspertami i dowiedzieć się, jak najlepiej pomóc dzieciom w nauce języków obcych.

Języki Europy na dużym ekranie niedziela 25 – czwartek 29 września

Pokazy w kinie Alchemia i Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury będą okazją do zapoznania się z interesującymi produkcjami europejskimi ostatnich lat, w oryginalnych wersjach językowych.

Mówimy językiem teatru poniedziałek 26 września

W Teatrze Ochoty odbędą się wielojęzyczne warsztaty teatralne dla młodzieży, w trakcie których młodzi adepci aktorstwa pod okiem profesjonalistów spróbują swoich sił w grze w języku obcym. Tego samego dnia dzieci zapraszamy na Paradę Andersena – wielobarwne widowisko prosto z Danii!

Nauka języków dla wszystkich pokoleń wtorek 27 – czwartek 29 września

W tym roku lekcje pokazowe i warsztaty dla nauczycieli potrwają trzy dni i odbędą się kolejno na Uniwersytecie Warszawskim, w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy i w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy - Przystanek Książka, dokąd szczególnie gorąco zapraszamy osoby w wieku 50+.

Podczas lekcji będzie można poznać pierwsze słowa w tak ciekawych językach jak portugalski, chiński czy arabski i przekonać się, między innymi, czy każdy Polak mówi po czesku, o czym rozmawiają Włosi gestykulując rękoma i jakie zespoły rządzą na współczesnej scenie muzycznej w Rosji. Podczas warsztatów nauczyciele dowiedzą się natomiast, jak kreatywnie i skutecznie uczyć języków obcych. Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zapoznać się z bogatą ofertą kursów językowych i europejskich programów edukacyjnych oraz otrzymają bezpłatne materiały promocyjne na stoiskach organizatorów.

Wielojęzyczna Europa 28-29 września

W ramach EDJ zapraszamy również na międzynarodową konferencję z udziałem wielu europejskich ekspertów, organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Konferencja jest jednym z oficjalnych wydarzeń polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Ruszamy w Polskę!

W tym roku EDJ to nie tylko Warszawa – organizujemy również imprezy w innych miastach Polski, między innymi w Łodzi i Wrocławiu.

Buszujemy w sieci

Wszystkie informacje o obchodach Europejskiego Dnia Języków 2011 oraz szczegółowy program imprez będzie można znaleźć na stronie www.edj.waw.pl. Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku http://www.facebook.com/EDJ.fb. Relacje na żywo z wybranych imprez będzie można śledzić na Twitterze.


TopBack

© Ambasada Estonii w Warszawie Karwińska 1, 02 - 639 Warszawa, Polska tel. (48 22) 88 11 810, e-mail: Embassy.Warsaw@mfa.ee